2016 – VELIKONOČNÍ MISIJNÍ VÝJEZD DO TELČE A JIHLAVY

Na Velikonoce 2016 jsme vyrazili s malým týmem do Telče a Jihlavy. Moc jsme se na to těšili, protože to byla po dlouhé době další čistě misijní akce. Pro naši rodinu (Krupičkovi) a Šafrovi to byla zkouška, jak budeme podobné misijní výjezdy zvládat i s velmi malými dětmi. Řekl bych, že v tomto ohledu vše dopadlo skvěle!

Vyrazili jsme na Velký pátek – část jela auty, část vlakem. Ubytovali jsme se ve dvou domech přímo na nádherném náměstí v Telči (historické centrum Telče je zónou pod UNESCO). Poté, co jsme ochutnali místní pizzu, jsme měli první společné setkání, na kterém se k nám připojili i místní domorodci, Šeniglovi. Modlili jsme se, mluvili jsme o tom, s jakým očekáváním jsme kdo na misijní výjezd jeli a rámcově jsme naplánovali následující sobotu a neděli.

V sobotu ráno jsme se setkali v místním obchůdku – Ivča s Emou měly za úkol nakoupit jídlo na snídaně a večeře a všichni ostatní se rozhodli vstát brzy také a jít jim s tím pomoci.

Při dopoledním setkání jsme se modlili a připravovali svoje srdce na modlitební procházku. Vyrazili jsme ve dvou skupinách – jedna skupina s mrňaty a kočárky, druhá schopná mobilnější akce.

První skupina se modlila u školy a školky za děti a mládež. Na zastávce autobusů, kde jsou velké hodiny, se skupina modlila, aby mladí lidé v Telči nemarnili svůj čas a našli svoje místo v Božích plánech pro své životy.

Druhá skupina se ocitla uprostřed velikonočního jarmarku na zámku. Tam se modlili za naději pro lidi v Telči – někteří lidé z Telče odcházejí, protože tam není práce, atp. Požehnali také škole, kde se v minulosti odehrálo několik křesťanských akcí. Pak nasedli do auta a odjeli na blízkou rozhlednu, na jejímž vrcholu se modlili za město pod sebou.

Po modlitební procházce jsme spolu mluvili o tom, co kdo během modliteb prožil s Bohem a také o tom, co si myslíme, že Bůh chce, abychom odpoledne v Telči udělali.

Po obědě, na kterém jsme ochutnali pizzu v jiné pizzerii, jsme se setkali, abychom připravili některé praktické věci na odpoledne. Od King´s Kids z Polska, kteří nás navštívili vloni, jsme měli uděláno spoustu barevných srdcí s nápisem „Ježíš tě miluje“ a k těm jsme vyrobili další srdíčka, na které jsme napsali různá jiná povzbudivá poselství z Bible.

Po krátké přípravě jsme vyrazili do akce, podpořeni domorodými křesťany. Pod dojmem z ranní modlitební procházky jsme vyzdobovali město barevnými srdíčky s poselstvím o Boží lásce a naději. Cestou jsme rozdávali lidem traktáty s velikonoční tématikou. V tom se činily obzvláště menší děti, jejichž úsměvu nikdo neodolal. Na břehu rybníka u frekventované cesty nás zaujala vrba, ze které jsme díky barevným srdíčkům vytvořili nádherný „strom lásky“. Mnohé lidi to opravdu zaujalo, šlo se podívat, jak vrba barevně „rozkvetla“. Jedna paní prohlásila, že jsme to místo úplně rozzářili, někteří se u vrby fotili… Některým lidem jsme dali kromě traktátů i malé  gedeonské Nové zákony. Počasí bylo poměrně větrné, tak jsme nakonec našli útočiště v rodinném centru Krteček, ve kterém Jirka Šenigl vybudoval – kromě jiného – i malou koupelnu, aby tam do budoucna našly zázemí misijní týmy podobné tomu našemu.

V neděli ráno jsme se museli sbalit a přesunout do Jihlavy, kde na nás čekala další služba – rodinné shromáždění v církvi Slovo života. Během shromáždění sloužily děti z týmu – od technického zabezpečení, po  kázání, hry, modlitby, příběh – nechyběla ani klasická soutěž, Myšopsí otázka. Věříme, že Bůh udělal vše, co chtěl a lidé v církvi od Něj skrze naši službu přijali, co potřebovali.

Po obědě v Mc Donaldu jsme se rozloučili na jihlavském nádraží a jeli jsme domů do Brna.

Moc děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na to, co pro nás Bůh v nadcházejícím létu!