Marek Řada (12 let): Svědectví z misie v Suchdole nad Odrou v létě 2019

Už když jsme s rodinou přijeli, tak jsem věděl, že to bude super. Úžasné bylo jak mě všichni hnedka vzali do party (hlavně kluci).

Super bylo muzeum to bylo opravdu moc hezké. Jeden z mých nejlepších okamžiků výjezdu byla návštěva domova důchodců – tam bylo super tancování, ale taky povídání s babičkami, kde jsem se společně s Matym dozvěděli hodně zajímavé věci od dvou babiček. Další věc rozdávání letáčků a poté výjezd na rozhlednu – tam se mi to taky hodně líbilo, protože tam bylo příjemné počasí.

Další jeden z mých nejlepších zážitků byla akce “Po stopách moravských bratří”. Tam to bylo hodně dobré, zvlášť u nás v Austrálii

A nejlepší den byl pátek, tedy výlet na Štramberk a poté tancování v Ženklavě. Ješte před tancováním nás skvělé pohostili. Zahradní párty byla taky super, stejně jako další den bohoslužba v kostele.

Nejsmutnější bylo když parta odjela, protože naše rodina tam zůstala ješte jednu noc a mě tam bylo strašný smutno. I když jsem všechny lidi viděl poprvé v životě, tak mi připadalo, jako bych je znal hodně dlouho! Moc děkuji všem dospělým že nás pozvali.

Ale nejlepší bylo kamarádství s Matym! To bylo nej nej nej nej! Z toho mám opravdu radost. Při loučení jsem se málem rozbrečel….